ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
RALLY LIEPĀJA

Rally Liepāja

2014. gada FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) otrais posms Rally Liepāja no 31. janvāra līdz 2. februārim norisināsies Latvijā un to organizēs SIA RA EVENTS. Rally Liepāja būs ne vien ERČ otrais posms, bet arī 2014. gada Latvijas rallija čempionāta (LRČ) pirmie divi posmi. Sniegotajos Liepājas un Kuldīgas ceļos gan viesu, gan pašmāju autosportistiem divu dienu laikā būs jāveic 12 ātrumposmi 240 kilometru garumā.

FIA Eiropas rallija čempionāta 2014. gada sezonas kalendārā iekļauti 12 posmi, kas norisināsies uz dažādiem ceļa segumiem – grunts, asfalts un sniegs. Čempionāta pirmais posms Jänner Rallye no 3. līdz 5. janvārim norisināsies Austrijā, kam sekos Rally Liepāja no 31. janvāra līdz 2. februārim. Pēc posma Latvijā norisināsies vēl viens ziemas posms Rumānijā - Sibiu Rally Romania. Šie trīs ralliji ir iekļauti atsevišķā ERČ Ledus Meistara ieskaitē, kas paredzēta, lai noskaidrotu ātrākos tieši uz sniega un ledus klātos ātrumposmos. Līdzīgi, paredzētas arī ERČ Asfalta Meistara un ERČ Grunts Meistara ieskaites.

Prognozēts, ka pirmie sportisti sacensību norises vietā ieradīsies jau 28. janvārī, lai aprastu ar vietējiem laika apstākļiem un pienācīgi sagatavotos startam. Rallija maršruta karte paredz, ka 240 kilometrus garās sacensības Liepājas un Kuldīgas pusē sāksies piektdienas pēcpusdienā, kad Prioritātes autosportistiem būs jāveic kvalifikācijas braucieni un jāizvēlas sava starta pozīcija. Dienas noslēgumā Liepājas promenādē plānota svinīgā rallija atklāšana. Pirmās cīņas ātrumposmos sāksies sestdien no rīta, kad paredzēti seši ātrumposmi, kuru laikā noskaidros arī LRČ pirmā posma uzvarētājus. Savukārt svētdien, rallija trešajā dienā, paredzēti Rally Liepāja seši noslēdzošie ātrumposmi, pēc kuriem sekos gan Eiropas, gan Latvijas rallija čempionātu otro posmu uzvarētāju apbalvošana.

Rally Liepāja norisei līdzjutēji varēs sekot līdz ne tikai klātienē, bet arī kanālā Eurosport 59 pasaules valstīs, kur tiks translēti trīs raidījumi par notikumiem ātruposmos - divi raidījumi tiks rādīti Rally Liepāja laikā sestdien un svētdien, savukārt Rally Liepāja notikumu kopsavilkums tiks rādīts otrdienā pēc rallija norises. Papildus tam, Latvijā, Lietuvā un Igaunijā šos raidījumus retranslēs kanāls TV6.

 


Apskatīt lielāku karti