ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Liepāja

Laipni lūgti Liepājā!

Liepāja ir pilsēta, kas var lepoties ar senām un augstu vērtētām autosporta tradīcijām, kuru aizsākums meklējams jau 1965. gadā. Šogad varam būt īpaši lepni, ka savā pilsētā jau otro gadu pēc kārtas uzņemam Eiropas rallija čempionāta posmu.

Pilsētai tas, protams, būs liels izaicinājums uzņemt pasaules līmeņa autobraucējus un viņu līdzjutējus. Taču tāpat tas nenoliedzami būs arī nenovērtējams ieguvums, kas ļaus arvien noteiktāk iezīmēt rallija notikumu kalendārā Liepāju kā vietu, kur notiek autobraucējiem aizraujošas un skatītājiem saistošas sacensības.

Mūsu līdzšinējā pieredze apliecina, ka protam un varam Liepājā sarīkot pasaules līmeņa autorallija svētkus gan dalībniekiem, gan skatītājiem, tāpēc ceru, ka čempionāta posms Rally Liepāja kļūs par vēl vienu pakāpienu tuvāk tam, lai kādudien Liepājā varētu notikt ne tikai Eiropas čempionāts rallijā, bet arī pasaules mēroga čempionāts. Tas ir solis tuvāk tam, lai kādudien Liepāja kļūtu par tādu rallija galvaspilsētu, kāda ir Somijas pilsēta Juvaskula, kas 1000 ezeru rallija laikā kļūst par pasaules autosporta Meku, pulcējot dalībniekus un līdzjutējus no visām pasaules malām.

Esmu pārliecināts, ka rallijs Liepājas pusē būs izaicinājumiem bagāts un spraigs. Tā būs iespēja ikvienam parādīt savu labāko sniegumu, ko novērtēt gan sportistiem, gan skatītājiem!

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs

Uldis Sesks

 

Fakti un Skaitļi

Pilsētas tiesības iegūtas 1625. gadā

Platība: 60,4 km2

Iedzīvotāju skaits: 73 469 (2012)

Koordinātas: 56° 30′ 42″ N, 21° 0′ 50″ E

Tīmekļa vietne:

   http://www.liepaja.lv

   http://liepaja.travel

 

 

Liepājas šarms slēpjas tās īpašajā aurā. Varbūt mazliet atturīga un skarba, bet cēla un nepakļāvīga. Reizēm mierīga, reizēm mutuļojoša – kā jūra, kas apskalo Liepājas krastus. Nesamākslota un īsta – tāda ir Liepāja.

Liepāja ir trešā lielākā pilsēta Latvijā. Bagāta ar senām kultūras un sporta tradīcijām. Būdama rūpnieciski veiksmīgākā pilsēta valstī, Liepāja tiecas piesaistīt aizvien vairāk biznesa tūristus. Savukārt pilsētas straujais kultūras pulss šurp vilina gan radoša dziļuma, gan izklaides alkstošos. Jūra un dabas veltes – nesteidzīgas atpūtas cienītājus.