ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Aktuāli
Atbild Rally Liepāja uzvarētājs Esapeka Lapi
07.02.2014

Pagājušās nedēļas nogalē Rally Liepāja atnāca, ieraudzīja un uzvarēja soms Esapeka Lapi (Esapekka Lappi). Šajā rakstā uzzināsiet, kā Škoda Motorsport jaunākā zvaigzne, lidojošais soms, kopā ar stūrmani Jani Fermu (Janne Ferm) izcīnīja pirmo vietu  FIA Eiropas rallija čempionāta otrajā posmā.

- Esapekka Lappi (Aigars Tīdmanis, www.go4speed.lv)

Pirmo reizi Latvijā un pirmā vieta – kas bija Tavas uzvaras pamatā?

„Mēs tālredzīgi bijām izvēlējušies Michelin riepas, uzturējām tās labā darba kārtībā un pareizajā brīdī mainījām. Turklāt mēs arī centāmies maksimāli izvairīties no kļūdām. Pirmajā dienā trasē bija pārāk daudz sniega un mūsu starta pozīcija nebija pārāk laba. Mēs braucām nedaudz lēnāk nekā citi, tomēr pamazām atguvām savas pozīcijas, līdz nostiprinājāmies līdera vietā. ”

Cik grūti bija dzīties pakaļ un apdzīt Vasilija Grjazina (Vasily Gryazin) ekipāžu, kurš, tāpat kā Tu, brauca ļoti labi?

„Mūsu cīņa bija ilga, un tieši tāpēc uzvarēt bija īpaši patīkami. Paldies Vasīlijam par šo cīņu. Bija grūti, jo ne vienmēr apstākļi bija viegli, un mēs nevarējām atļauties nevienu pašu kļūdu.”

Vai tāpēc Tu zaudēji laiku un līderpozīcijas svētdienas pirmajā ātrumposmā?

„Svētdienas ātrumposmi veda pa stipri izteiktākiem grants ceļiem, tomēr uz tiem joprojām bija nedaudz nesablietēta sniega. Ja aizmugurējās riepas novirzās no trajektorijas, mašīna sāk slīdēt, tāpēc bija jābrauc uzmanīgi. Es nebraucu ļoti ātri, bet sekoju līdzi citu braucēju ātrumam un centos pēc iespējas labāk sajust savu mašīnu trasē.”  

Vai Tev patika šāda sīva cīņa, vai arī tas sacīkstes padarīja smagākas?

„Man patīk, ka trasē norisinās cīņa; sen nebija tā bijis. Tā ir interesantāk un jautrāk, visu laiku ir patīkams satraukums un tāpēc nepārtraukti jākoncentrējas 100% uz to, ko dari trasē. Ja nākošā ekipāža atpaliek par vienu minūti, tad tu vienkārši brauc un nav jāpievērš tik liela uzmanība, vai līkumā iebrauc ar lielu trajektoriju, vai ne. Šoreiz tam bija liela nozīme.”

Vai ir grūti, ja jūti otru elpojam pakausī?

„Protams, izjūtu zināmu spiedienu. Tomēr, ja arī pieļautu kļūdu, es atkristu tikai uz otro vietu, jo trešais ir vēl tālu aiz manis. Bija satraukums, it īpaši tāpēc, ka otrajā dienā atradāmies stipri līdzīgās starta pozīcijās. Man patīk braukt tīri, jo tad var braukt arvien ātrāk un tā ir lieliska sajūta.“

Vai šajā rallijā guvi arī kādu mācību?

„Es mācos varbūt ne tik daudz no pārējiem, kā no sevis. Šī cīņa par uzvaru man bija laba skola. Tā bija ideāla nedēļas nogale bez jebkādiem sarežģījumiem, un ir ļoti patīkami sezonu uzsākt šādi.”

Avots: www.fiaerc.com