ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Aktuāli
Atbild Eurosport Events autosporta attīstības direktors Fransuā Ribeiro
16.11.2013

J: FIA ERČ 2014. gada kalendāra ir patiesi aizraujošs. Vai esat gandarīts?

A: Mēs pie šā kalendāra esam strādājuši vairākus mēnešus, lai radītu tādu pasākumu plānu, kas aptver dažādus ceļu segumus un reljefu, taču vienlaikus ir pārdomāti izkārtots visas sezonas garumā. Mēs esam nodrošinājuši arī lielisku labi zināmu un jaunu ralliju sajaukumu, kā arī augstākās raudzes pasākumus, piemēram, Acropolis Rally, Circuit of Ireland Rally, Tour de Corse un Cyprus Rally.

J: Jūs minējā Akropoles ralliju, Circuit of Ireland Rally, Tour de Corse un Kipras ralliju. Ko ERČ nozīmē šādu slavenu sacensību iekļaušana kalendārā?

A: „Mēs esam saviļņoti par iespēju iekļaut šos ralliju ERČ 2014. gada kalendārā. Vārds „Akropole” ir sinonīms vārdam „rallijs”, un organizatoriem ir patiesi grandiozas ieceres par godu rallija 60tās gadadienas svinībām. The Circuit of Ireland ir trešais vecākais rallijs pasaulē, un tā progresīvi domājošajiem organizatoriem ir aizraujoši plāni 2014. gadam. Kipras rallija organizatori patiešām centās, lai atgrieztos ERČ un palīdzētu komandām loģistikas plānošanā. Tour de Corse joprojām ir leģendārs rallijs, un tas ir lielisks pasākums sezonas noslēgumam. Šis rallijs notiks vairākas nedēļas pēc WRC Rallye de France, kas bija ļoti nozīmīgs aspekts Francijas federācijai.”

 - Fransuā Ribeiro, Rally Liepāja-Ventspils 2013 (foto. Aigars Tīdmanis, www.go4speed.lv)

J: ERČ Ziemas kausa izcīņa ir jaunums 2014. gada kalendārā. Ko vēl jūs varat par to pateikt?

A: „Vienmēr esam gribējuši pēc iespējas palielināt pasākumu skaitu ziemas mēnešos, jo rallijs pa sniegotiem un ledus klātiem ceļiem ir patiesi aizraujošs. Mēs meklējām iespēju, kā atrisināt problēmu saistībā ar pārlieku nelīdzenajiem grunts ātrumposmiem Rumānijā. Kad Sibiu rallija organizatori piekrita rīkot ralliju februārī, šķita loģiski izveidot trīs pasākumu Ziemas kausu un rosināt braucējus piedalīties. Ziemas kausa ietvaros punktus skaitīs atsevišķi, un uzvarētāji tiks apbalvoti pēc pēdējā Sibiu posma, kas solās būt vienkārši lielisks ar ātrumposmu slavenajā Transfăgărășan kalnu pārejā. Iespējams, tas ir labākais ceļš pasaulē, kur rīkot īpašo ātrumposmu, — kaut kas pa vidu starp Pikes Peak un Alpe d’Huez, un tas būs iekļauts ERČ 2014. gada kalendārā!”

J: Cik svarīgi bija panākt lielāku ceļu segumu daudzveidību kalendārā?

A: „Ir ārkārtīgi svarīgi piedāvāt braucējiem, ražotājiem, faniem un medijiem ceļu segumu daudzveidību, jo tā rada papildu interesi un palielina piedāvājuma spēju aizraut. Daži braucēji izbauda sacensības pa visu veidu segumiem, taču citi dod priekšroku specializācijai pa vienu segumu. Piedāvājot vairākus rallijus pa katru no segumiem, braucējiem tiek dota iespēja to darīt, kā arī vienlaikus iegūt titulus."

J: Kalendārs ietver 11 mēnešus no janvāra līdz novembrim. Kādus ieguvumus tas nodrošina?

A: „Tā kā paredzēts vidēji viens rallijs mēnesī, katras sacensības nokļūs uzmanības centrā, un interese par ERČ tiks saglabāta gandrīz visu kalendāro gadu. Komandas lūdza nodrošināt labāku sacensību izkārtojumu sezonas laikā un palīdzēt segt prāmju izmaksas saistībā ar pasākumiem Azoru salās un Kiprā, tādējādi mazinot to loģistikas budžetu, un panākt, ka šo pasākumu norises laiks ir tuvāks Eiropas kontinentālo pasākumu norises laikam.”

J: Mēs esam redzējuši pilnveidoto 2014. gada kalendāru; kādi vēl jaunumi gaidāmi nākošgad?

A: „Drīzumā tiks sniegts paziņojums, un mēs atklāsim plašāku informāciju par ERČ 2014. gada sezonā plānotajiem jaunumiem, kā arī par dažām komandu izmaksu samazināšanas iniciatīvām.”