ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Aktuāli
ERČ publisko aizraujošo jauno 2014. gada kalendāru
16.11.2013

Iepazīstoties ar publicēto provizorisko 2014. gada kalendāra, kļūst skaidrs, ka nākamajā gadā FIA Eiropas Rallija Čempionātā tiks iekļautas nopietnas sacīkstes un patiešām labi pasākumi. Pamatojoties uz FIA Rallija komisijas sanāksmi, kas pagājušā mēnesī notika Ženēvā, ERČ rīkotājs Eurosport Events ar prieku publisko 12 posmu kalendāru, ko FIA Pasaules autosporta padome (World Motor Sport Council) plāno apstiprināt savā decembra sanāksmē Parīzē.

Kalendārs ietver trīs sniega un ledus rallijus, kas veido jaunu ERČ Ziemas kausa izcīņu, divus grunts posmus, četrus asfalta seguma posmus un trīs jauktā — asfalts un grants — seguma posmus, nodrošinot arī vienmērīgāku ralliju plānojumu no janvāra līdz novembrim.

Astoņi no šajā sezonā iekļautajiem posmiem paliek arī 2014. gada kalendārā, un pēc vairāku gadu pārtraukuma ERČ atgriežas trīs leģendāri posmi — Acropolis Rally Grieķijā, Circuit of Ireland Rally Īrijā un Cyprus Rally Kiprā. Savukārt auto24 Rally Estonia ir jauns pasākums ERČ kalendārā — Igaunijā pēdējos gados rīkots Eiropas vēsturisko sporta automobiļu rallija čempionāta (FIA European Historic Sporting Rally Championship) posms.

Lieliskais jaunums - ERČ Ziemas kauss      

Kā jau iepriekš paziņots, 2014. gada ERČ sezonā paredzēti divi ziemas ralliji — 31. International Jännerrallye, Austrijā (3.–5. janvāris), un Rally Liepāja, Latvijā (31. janvāris – 2. februāris). Trešā ziemas posma — Sibiu Rally Romania — norises laiks tagad apstiprināts no 27. februāra līdz 1. martam, Rumānijā, un tas tiks iekļauts jaunajā ERČ Ziemas kausa izcīņā, kuras ietvaros punkti tiks skaitīti un apbalvojumi piešķirti atsevišķi. Populārais rallijs Transilvānijā turpmāk nenotiks tradicionālajā norises laikā jūlijā, kā arī ietvers slavenās kalnu pārejas Transfăgărășan ātrumposmu.

Leģendāri posmi atgriežas ERČ kalendārā

ERČ 2014. gada sezonu vēl aizraujošāku padara trīs lielisku sacensību — Akropoles, Īrijas un Kipras— iekļaušana kalendārā. Acropolis Rally, kas iepriekš bija zināms kā Pasaules rallija čempionāta (WRC) Grieķijas posms, 2014. gadā atzīmēs savu 60to gadadienu. Acropolis Rally notiks no 28.–30. martam, un tas ir viens no slavenākajiem rallijiem starptautiskajā kalendārā un nākamajā gadā ietvers asfalta un grunts ātrumposmus. Īrijas Circuit of Ireland Rally pirmo reizi notika 1931. gadā, un tādējādi tas ir trešais senākais rallijs. Rallijs ir paredzēts 17.–19. aprīlī un ietvers asfalta seguma ātrumposmus Īrijas ziemeļos. Rallijs Kiprā norisināsies 19.–21. septembrī pa dažādu segumu ceļiem. Cyprus Rally atgriežas ERČ kalendārā pirmo reizi kopš 1999. gada.

Labi zināmi rallija posmi stiprina ERČ

No 2014. gada kalendārā paredzētajiem posmiem astoņi bija iekļauti 2013. gada kalendārā. SATA Rallye Açores, kas norisinās 49. reizi, tiek pārcelts no aprīļa beigām uz 15.–17. maiju, taču Beļģijas rallijs — Geko Ypres Rally — norisināsies 19.–21. jūnijā. Čehijas rallijs — Barum Czech Rally Zlín — paredzēts 29.–31. augustā. Rallye International du Valais 23.–25. oktobrī notiks Šveicē, un Giru di Corsica-Tour de Corse tiek pārcelts no maija vidus uz 6.–8. novembri un būs pēdējais rallijs, ja tiks parakstīts līgums ar pasākuma rīkotāju. ERČ jaunpienācējs — auto24 Rally Estonia — notiks 17.–19. jūlijā Igaunijā.

Fransuā Ribeiro (François Ribeiro), Eurosport Events autosporta attīstības direktors norādīja: "Mēs ar prieku paziņojam ERČ 2014. gada kalendāru — mūsu otro sezonu, rīkojot čempionātu saskaņā ar mūsu līgumu ar FIA. Mēs esam iekļāvuši dažas no labākajām Eiropas sacīkstēm 11 mēnešu kalendārā, lai uzlabotu komandu loģistiku. Mēs esam panākuši labu segumu dažādību un būsim pamanāmi vairākos galvenajos tirgos. Mēs esam iekļāvuši kalendārā ne tikai vairākus jaunus rallijus, bet arī vairākus leģendārus pasākumus, kas labi zināmi visā pasaulē. Jaunais un uzlabotais kalendārs, ko papildina vairākas jaunas iniciatīvas, par kurām drīzumā tiks paziņots, ļauj mums patiesi optimistiski sagaidīt jauno gadu.”

 

FIA Eiropas Rallija Čempionāta 2014. gada provizoriskais kalendārs*

01: 31 Int. Jännerrallye (Austrija), asfalts/sniegs, 3.–5. janvāris

02: Rally Liepāja (Latvija), grunts/sniegs, 31. janvāris – 2. februāris

03: Sibiu Rally Romania, grunts/sniegs, 27. februāris – 1. marts

04: Acropolis Rally (Grieķija), asfalts/grunts, 28.–30. marts

05: Circuit of Ireland Rally (Apvienotā Karaliste), asfalts, 17.–19. aprīlis

06: 49th SATA Rallye Açores (Portugāle), grunts, 15.–17. maijs

07: Geko Ypres Rally (Beļģija), asfalts, 19.–21. jūnijs

08: auto24 Rally Estonia (Igaunija), grunts, 17.–19. jūlijs

09: Barum Czech Rally Zlín (Čehijas Republika), asfalts, 29.–31. augusts

10: Cyprus Rally (Kipra), asfalts/grunts, 19.–21. septembris

11: Rallye International du Valais (Šveice), asfalts/grunts, 23.–25. oktobris

12: Giru di Corsica-Tour de Corse (Francija), asfalts, 6.–8. novembris**

 

* Jāapstiprina FIA Pasaules autosporta padomei

** Jāparaksta līgums ar pasākuma rīkotāju