Seko mums:
Aktuāli
Rally Liepāja triumfē Škoda Motorsport un Esapeka Lapi
03.02.2014

Svētdien, 2. februārī ar Škoda Motorsport uzvaru noslēdzās FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) otrais posms Rally Liepāja. Par uzvarētāju kļuva somu ekipāža Esapeka Lapi/ Jane Ferms (Škoda Fabia S2000), pārsvaru pār tuvāko sekotāju Vasīliju Grjazinu (Ford Fiesta S2000)nostiprināja vien rallija noslēdzošajos ātrumposmos. Trešajā vietā finišēja Peugeot Rally Academy ekipāža Kreigs Brīns/ Skots Martins (Peugeot 207 S2000).

Rally Liepāja uzvarēja Škoda Motorsport, kas Latvijā uzsāka savu 2014. gada sezonu, kuras laikā tai jāaizstāv pērn izcīnītais ERČ Čempiona tituls Pilotu ieskaitē. Rūpnīcas komandas nomināli spēcīgākā ekipāža ar pilotu Esapeku Lapi, spēja uzrādīt ātrāko laiku septiņos no 12 sacensību ātrumposmiem, kas dienas izskaņā nodrošināja drošu uzvaru. „Šis bija lielisks rallijs un labs sezonas sākums. Sestdiena bija grūta dziļā sniega dēļ, taču šādos apstākļos jābūt uzmanīgiem un jāizvairās no muļķīgām kļūdām,” par ralliju izsakās Lapi.

Par pārsteigumu parūpējās Vasīlija Grjazina/ Dmitrija Čumaka ekipāža, kuri startē ar Latvijas licenci, un plāno piedalīties visos ERČ posmos. Grjazina vadītā ekipāža, pēc pirmās rallija dienas atradās sacensību vadībā. Rallija otrajā dienā gan nācās atzīt konkurenta pārākumu, tomēr otrā vieta ERČ posma kopvērtējumā un iegūtā Colin McRae Flat Out Trophy ir sportista augstākais sasniegums karjerā. „Sapnis ir piepildījies,” pēc finiša sacīja 20 gadus vecais sportists. „Pieredze kļūst lielāka, taču ir vēl daudz kas jāapgūst, piemēram, braukšana pa asfalta segumu.”

Trešajā vietā finišēja Peugeot Rally Academy ekipāža Kreigs Brīns/ Skots Martins (Peugeot 207 S2000), kura divu rallija dienu laikā tā arī nespēja atrast sportisko ritmu. Brīns Latvijā startēja arī pagājušā gadā, kad izdevās finišēt otrajā vietā. „Smagākais ziemas rallijs, kādu savā dzīvē esmu redzējis,” sacīja Brīns, kuram svētdien apritēja 24. „Neko tādu neesmu piedzīvojis – it kā ieeju ritmā, bet tad vienā brīdi automašīna atkal no tā izsit. Ir tik dziļš sniegs, ka ir grūti braukt. Nezinu, ko lai daru, es nevaru pabraukt ātrāk – katru reizi, kad cenšos palielināt tempu, tas beidzas ārpus trases.”

Jaunizveidotā ERČ Junioru čempionāta pirmajā posmā uzvaru guva Czech National Team ekipāža Jans Černijs ar stūrmani Pāvelu Kohutu (Peugeot 208), kas tuvāko sekotāju Risto Immonenu/ Miko Luku (Citroën C2) finišā apsteidza par 18,6 sekundēm. Trešo vietu izcīnīja norvēģu ekipāža Peters Kristiansens/ Ole Kristians Brennums (Škoda Fabia), kas finišā no līdera atpalika 55,4 sekundes.

Production cup ieskaitē uzvarēja latvieši Jānis Vorobjovs/ Andris Mālnieks (Mitsubishi Lancer Evo X), kuri abas rallija dienas rādīja stabilu sniegumu un, pēc konkurentu izstāšanās, izcīnīja drošu uzvaru. Savukārt, starp visām priekšpiedziņas automašīnām, ceturto ātrāko laiku uzrādīja LMT Autosporta Akadēmija pilots Ralfs Sirmacis, no grupas līdera atpaliekot 1:10,3.

Vienlaikus svētdien norisinājās arī Latvijas rallija čempionāta otrais posms.

R5 grupā pārliecinošu uzvaru svinēja Vasilijs Grjazins, taču pie otrās vietas tika uzreiz divas ekipāžas –Travņikovs/ Bašmakovs (Mitsubishi Lancer Evo IX) un Martins Samuitis/ Ramūns Šaučikovs (Mitsubishi Lancer Evo X).

N4 grupā finišēja divas ekipāžas, no kurām ātrākā bija Vorobjovs/ Mālnieks, kuri par 56,5 sekundēm apsteidza Alekseju Mersijanovu/ Georgiju Troškinu (Mitsubishi Lancer Evo X).

R2 grupā finišēja trīs ekipāžas un ātrākā no tām bija Latvijas rallija čempions Sirmacis/ Kulšs. Otrais Nauris Bruņinieks/ Edgars Grīns, bet trešais – Kristaps Feldmanis/ Andris Velme.