ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Aktuāli
Pēc SS10: Dzimšanas dienas gaviļnieks Kreigs Brīns trešajā drošā vietā
02.02.2014

Pēc aizvadītiem desmit ātrumposmiem Rally Liepāja vadībā nostiprinājies Škoda Motorsport komandas somu braucējs Esapeka Lapi (Škoda Fabia S2000), kurš izcīnījis uzvaras trijos no četriem dienas ātrumposmiem.

Lapi galvenais konkurents, ar Latvijas licenci startējošais krievu braucējs Vasilijs Grjazins (Ford Fiesta S2000) tomēr nespēja turēt dienas sākumā uzņemto tempu un pirms pēdējiem diviem ātrumposmiem no sacensību līdera atpaliek 19,8 sekundes.

„Viss ir kārtībā, taču laiki ir ne pārāk labi,” stāsta Grjazins. „Tas ir labākais, ko varu izdarīt. Domāju, ka ir pietiekami labi – mēģināšu paņemt otro vietu.”

Tomēr arī Lapi, kaut arī bija ātrākais braucējs trasē, neiztika bez piedzīvojumiem – devītajā ātrumposmā Liepāja 1, kas sevī ietver leģendāro Vecpils ātrumposmu, viņš saslīdēja un apgriezās ap savu asi: „Šajā ātrumposmā bija dažas bailīgas vietas, un mēs sagriezāmies pa 360 grādiem, taču viss ir kārtībā. Saķere ir laba, sajūta ir laba, tāpēc braucam, cik ātri vien varam. Patlaban gan nebraucam uz visiem 100%, pārējie brauc... man ir kādi 90%, cenšos nepieļaut kļūdas un nobraukt tīri.”

Trešajā vietā rallija kopvērtējumā atrodas šodienas jubilārs Kreigs Brīns (Peugeot 207 S2000), kurš pēc dienas pirmajiem diviem ātrumposmiem sūdzējās par nepareizu riepu izvēli, kā rezultātā zaudēja dažas sekundes laika. Devītā ātrumposma laikā savukārt viņa automašīnas vadības panelī degušas „savādas lampiņas”, tomēr redzams, ka ātrumu tas nav būtiski ietekmējis un viņa rezultāti ir līdzīgi kā tuvākajiem konkurentiem Rally Liepāja kopvērtējumā.

- Craig Breen (Aigars Tīdmanis, www.go4speed.lv)

Stabilā ceturtajā vietā atrodas polis Kajetans Kajetanovičs (Ford Fiesta R5), kuram līdz goda pjedestālam pietrūkst 39,8 sekundes, savukārt piektajā vietā esošais vācietis Zeps Vīgands (Škoda Fabia S2000), no viņa atpaliek jau minūti un 2,5 sekundes.

„Šķiet, ka nevaru atrast īsto ritmu. Es varu braukt ātrāk, taču nevaru saprast, kā to izdarīt,” sacīja Vīgands. „Man jāsaprot, kur bija kļūda, kas bija problēma, jāmēģina gūt pārliecību pār saviem spēkiem.”

- Sepp Wiegand (www.fiaerc.com)

Nelaimīgs ātrumposms Liepāja 1 bija Production cup ieskaites līderim Mārtiņam Svilim (Mitsubishi Lancer Evo IX), kurš nolauza riteni un bija spiests izstāties. Līdz ar to šajā ieskaitē vadībā izvirzījies Jānis Vorobjovs (Mitsubishi Lancer Evo X), no kura 29,1 sekundi atpaliek ukraiņu braucējs Vitālijs Puškars (Mitsubishi Lancer Evo X).

ERČ Junioru čempionātā no cīņas izstājies trešās vietas īpašnieks Stefans Lefevrs, kuram devītajā ātrumposmā aizdegās automašīna. Ieskaites vadībā tikmēr nostiprinājies čehu autobraucējs Jans Černijs (Peugeot 208), kurš tuvāko konkurentu Risto Immonenu (Citroen C2) apsteidz jau par 24,6 sekundēm. Trešajā vietā, 51,1 sekundi aiz ieskaites līdera, atrodas norvēģis Peters Kristiansens (Škoda Fabia), no kura 16,6 sekundes atpaliek Ralfs Sirmacis (Ford Fiesta) un 22,1 sekundi – Matiass Olsons (Ford Fiesta).

„Es braucu pārāk ātri un brīžiem pieļāvu kļūdas. Tas bija maksimums, ko varēju no sevis izspiest,” pēc devītā ātrumposma sacīja Černijs.

Arī Immonens atzina, ka ieskaites līderis brauc ļoti ātri: „Jans brauc ļoti ātri, un arī mēs vēlamies nedaudz kāpināt tempu. Dažviet braucam pat uz 110%, taču mums jānomierinās un jācenšas nepieļaut kļūdas.”

Šodien sportistiem jāveic vēl divi ātrumposmi ar kopējo garumu 39,13 kilometri. Sacensību finišs paredzēts plkst.16.25 Liepājas promenādē.