ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Aktuāli
Pēc SS8: Lapi svētdienas rītā zaudē un atgūst vadību
02.02.2014

Spraiga cīņa par uzvaru Rally Liepāja izvērtusies starp Škoda Motorsport komandas somu braucēju Esapeku Lapi (Škoda Fabia S2000) un ar Latvijas licenci startējošo krievu braucēju Vasiliju Grjazinu (Ford Fiesta S2000). Septītajā ātrumposmā Rallyofchampions.com 1 ātrāks bija Grjazins, atkārtoti izvirzoties rallija vadībā, taču nākamajā ātrumposmā LDZ Cargo 1 ātrāks atkal bija Lapi. Pēc astotā ātrumposma vadībā atrodas Lapi, kurš par 3,3 sekundēm apsteidz Grjazinu.

- Vasily Gryazin (Aigars Tīdmanis, www.go4speed.lv)

 

Kā ziņoja skatītāji, Rallyofchampions.com 1 ātrumposmā Grjazins bijis tik ātrs, ka vienā vietā nav spējis novaldīt automašīnu un iebraucis grāvī tomēr situāciju izglābis. Pats sportists gan pēc ātrumposma šo faktu noliedza: „Ļoti labs ātrumposms, bez starpgadījumiem. Brīžiem saķere ir ļoti laba, taču brīžiem – ne pārāk.”

Tikmēr Lapi dienas pirmajā ātrumposmā bija 3,4 sekundes lēnāks un uzrādīja ceturto ātrāko laiku: „Mēs sākām ļoti piesardzīgi, lai redzētu, cik ātri citi puiši brauc. Nākamajā ātrumposmā būsim ātrāki – man vispirms jāuzķer īstā sajūta, lai varētu spiest līdz maksimumam.”

Astotajā ātrumposmā LDZ Cargo 1 Lapi jau bija ātrāks un uzrādīja par 4,1 sekundi ātrāku laiku nekā viņa galvenais konkurents cīņā par uzvaru.

- Esapekka Lappi (Aigars Tīdmanis, www.go4speed.lv)

Šodienas jubilārs Kreigs Brīns (Peugeot 207 S2000) dienas sākumā nebija apmierināts ar riepu izvēli. Viņa rīcībā esošā informācija liecinājusi par dziļu sniegu ātrumposmos, tāpēc izvēlētas riepas ar garākām radzēm, taču ātrumposma sākumā sniega nav bijis vispār.

Brīna kļūda riepu izvēlē trešajai pozīcijai Rally Liepāja kopvērtējumā ļāvusi pietuvoties polim Kajetanam Kajetanovičam (Ford Fiesta R5). Pēc aizvadītiem diviem ātrumposmiem Kajetanovičs Brīna pārsvaru gan sadeldējis par vien par 4,5 sekundēm un patlaban atrodas 32,2 sekundes aiz īru braucēja. Astotajā ātrumposmā LDZ Cargo 1 abi sportisti uzrādīja identisku laiku. Līdz abiem līderiem Brīnam pietrūkst jau minūte un desmit sekundes.

5.vietā Rally Liepāja kopvērtējumā atrodas vācietis Zeps Vīgands (Škoda Fabia S2000), kurš no sacensību līdera atpaliek divas minūtes un 26,8 sekundes. 6.vietā kopvērtējumā un 1.vietā Production cup klasē atrodas ātrākais no latviešu braucējiem – Mārtiņš Svilis (Mitsubishi Lancer Evo IX).

Tikmēr cits Production cup ieskaites braucējs, igaunis Sīms Plangi dienas pirmajā ātrumposmā uzrādīja absolūti ātrāko laiku un par divām sekundēm apsteidza otru ātrāko braucēju Vasiliju Grjazinu (Ford Fiesta S2000) un par 14,3 sekundēm – galveno konkurentu uz uzvaru savā ieskaitē Mārtiņu Svili (Mitsubishi Lancer Evo IX). Savukārt nākamajā ātrumposmā uzrādīja otro ātrāko laiku, no ātrumposma uzvarētāja Lapi atpaliekot vien 3,4 sekundes.

Tomēr Plangi dienas pirmajā laika kontrolē ieradās ar nokavēšanos, līdz ar to saņems sodu un vietu kopvērtējumā zaudēs.

Sīva spēkošanās par uzvaru vērojama arī ERČ Junioru čempionātā. Pēc aizvadītiem astoņiem ātrumposmiem vadībā atrodas čehu jaunais talants Jans Černijs (Peugeot 208 R2), no kura tikai 6,4 sekundes atpaliek soms Risto Immonens (Citroen C2).

Svētdienas pirmajā ātrumposmā Rallyofchampions.com 1 uzvaru izcīnīja norvēģis Stīvs Roklands, taču četri labākie priekšpiedziņas automašīnu braucēji iekļāvās vienā sekundē – Risto Immonens ātrumposma uzvarētājam zaudēja 0,1 sekundi, bet LMT Autosporta akadēmija braucējs Ralfs Sirmacis – 0,3 sekundes, savukārt viņa komandas biedrs Kristaps Feldmanis – 0,9 sekundes.

Astotajā ātrumposmā LDZ Cargo 1 ātrākais priekšpiedziņas braucējs savukārt bija francūzis Stefans Lefevrs (Peugeot 208 R2) no Peugeot Rally Academy, kuram izdevās uzrādīt par desmit sekundēm ātrāku laiku nekā konkurentiem un līdz ar to no 5.vietas junioru ieskaitē pacelties līdz 3.vietai.

Pēc aizvadītiem astoņiem ātrumposmiem Ralfs Sirmacis ir piektais ātrākais braucējs starp priekšpiedziņas automašīnām un no sacensību līdera atpaliek 52,8 sekundes, bet no 3.vietas – 15,6 sekundes.

Šodien sportistiem jāveic vēl četri ātrumposmi ar kopējo garumu 76,41 kilometrs. Sacensību finišs paredzēts plkst.16.25 Liepājas promenādē.