ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Aktuāli
Pēc SS4 Rally Liepāja trešajā vietā izvirzījies Polijas čempions Kajetanovičs
01.02.2014

Pēc pirmajiem četriem ātrumposmiem Rally Liepāja vadībā joprojām atrodas ar Latvijas licenci startējošais Vasilijs Grjazins (Ford Fiesta S2000), taču cīņa par sekundēm ir sīva un tuvākais sekotājs Škoda Motorsport rūpnīcas komandas braucējs Esapeka Lapi (Škoda Fabia S2000) atpaliek 18,4 sekundes.

- Kajetan Kajetanowicz (Viesturs Lācis, www.go4speed.lv)

Grjazins savu tuvāko sekotāju Esapeku Lapi SS3 ecoRent 1 laikā apsteidza par 9,9 sekundēm, taču jau nākamajā ātrumposmā SS4Sporta bārs Optibet 2, Lapi 12 sekundes atguva.

„Esmu pārsteigts pats par sevi,” pēc trešā ātrumposma sacīja Grjazins. „Ceļi ir ļoti slideni un braukšanas apstākļi – ārkārtīgi grūti. Es braucu, cik ātri vien varēju.” Tikmēr pēc nākamā ātrumposma līderis jau bija spiests secināt, ka favorītiem saķere ar ceļu ir labāka nekā pirmajos trīs ātrumposmos un viņš pats, iespējams, bijis nedaudz lēnāks.

Sīva cīņa par kopvērtējuma 3.vietu, kurā pēc četriem ātrumposmiem izvirzījies Polijas čempions Kajetans Kajetanovičs (Ford Fiesta R5), kurš no Grjazina atpaliek 46,4 sekundes. Tikai 1,1 sekundi lēnāks ir ar pirmo numuru startējušais īru braucējs Kreigs Brīns (Peugeot 207 S2000)

5.vietā kopvērtējumā atrodas latviešu ekipāža Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis (Mitsubishi Lancer Evo IX), kuri startē Production cup ieskaitē. Svilis/Pūķis no sacensību līderiem atpaliek minūti un 10 sekundes, taču 3,3 sekundes aiz viņiem atrodas citi pretendenti uz uzvaru Production cup ieskaitē, igauņi Sīms Plangi/Mareks Sarapū (Mitsubishi Lancer Evo X).

Ievērojamu lomu ātrumposmā SS3 Ecorent 1 nospēlēja sniegs, jo ar priekšpiedziņas automašīnām braucošie ERČ Junioru čempionāta dalībnieki brauca pa ievērojami tīrāku ātrumposmu nekā sacensību favorīti. 26,34 kilometrus garajā trešajā ātrumposmā Ecorent 1 ceturtais ātrākais bija norvēģis Peters Kristiansens (Škoda Fabia R2), kurš ātrumposma uzvarētājam Vasilijam Grjazinam (Ford Fiesta S2000) zaudēja 17,2 sekundes. Vēl 0,5 sekundes lēnāks bija viņa tautietis Stīvs Roklands (Ford Fiesta R2), kuram 5.vieta ātrumposmā.

Savukārt 3.vietā ātrumposmā ierindojās pagājušā gada čempions R2 grupā Ralfs Sirmacis (Ford Fiesta R2), kurš Eiropas čempionāta junioru ieskaitē nepiedalās. Sirmacis Kristiansenu apsteidza par 0,2 sekundēm un izcīnīja 3.vietu ātrumposmā.

Kopvērtējumā visaugstāk no junioru ieskaites dalībniekiem atrodas čehs Jans Černijs (Peugeot 208) – pēc trešā ātrumposma viņš atradās pat 6.vietā, taču pēc ceturtā ātrumposma viņš noslīdējis līdz 9.vietai.

Sestdien sportistiem vēl jāveic divi nozīmīgi ātrumposmi ar kopējo garumu 58,37 kilometri, tajā skaitā 32,03km garais SS6 Kuldīga 2, kuru būs jāaizvada dienas tumšajā laikā. Ātrumposma starts plkst. 17:30.