ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Aktuāli
Pēc SS2 Rally līderpozīcijās ar Latvijas licenci startējošais Vasīlijs Grjazins
01.02.2014

Piektdienas pēcpusdienā uznākušais sniegputenis un ātrumposmu seguma izmaiņas lika sportistiem pielietot visas savas prasmes, lai pielāgotu savas stenogrammas un uzrādītu konkurētspējīgu rezultātu. Pēc pirmajiem dieviem sniega klātajiem un slidenajiem ātrumposmiem līderpozīcijās izvirzījušies ar Latvijas licenci startējošie Vasilijs Grjazins/Dmitrijs Čumaks (Ford Fiesta S2000).

- Vasily Gryazin (Aigars Tidmanis, www.go4speed.lv)

Vasilijs Grjazins par 20,3 sekundēm apsteidz Škoda Motorsport rūpnīcas komandas braucēju Esapeku Lapi. 3.vietā, 23,6 sekundes aiz līdera atrodas Peugeot Rally Academy pilots Kreigs Brīns, bet 4.vietā – poļu autosportists Kajetans Kajetanovičs (Ford Fiesta R5), kuram pagaidām līdz pirmajai vietai pietrūkst 29,6 sekundes. „Otrā ātrumposma vidū man pazuda piektais ātrums, taču tagad atkal viss darbojas, un es centīšos braukt vēl ātrāk.”

Vēl viens pārsteigums rallija ievadā ir ar priekšpiedziņas Peugeot 208 braucošais čehu juniors Jans Černijs, kurš pēc pirmajiem diviem ātrumposmiem atrodas augstajā 6.vietā. Līdz sacensību līderim Černijam pietrūkst 40,2 sekundes, savukārt tuvākais sekotājs junioru ieskaitē zviedrs Matiass Olsons (Ford Fiesta R2) atpaliek 26,3 sekundes, un kopvērtējumā atrodas 9.vietā.

Par pārsteigumu pirmajos divos ātrumposmos parūpējies latviešu sportists Mārtiņš Svilis (Mitsubishi Lancer Evo IX), kurš ierindojies augstajā 5.vietā, no Grjazina atpaliekot 34,6 sekundes. Svilis ir arī Production cup ieskaites līderis un par uzvaru tajā sīvi spēkojas ar igauni Sīmu Plangi (Mitsubishi Lancer Evo X), kurš atpaliek vien 11,3 sekundes.

Piektdien notikušās kvalifikācijas uzvarētājs vācietis Zeps Vīgands izvēlējās septīto starta pozīciju un arī pārējie galvenie sacensību favorīti par labāku uzskatīja startēt no zemākas vietas, kad trases segums jau ir nedaudz attīrījies un ideālā trajektorija kļuvusi redzama. Tomēr sestdien pirmajos divos ātrumposmos viņam vairs tik labi neveicās un patlaban viņš atrodas 12.vietā un no līdera atpaliek minūti un 11,7 sekundes.

Prasīgie Rally Liepāja ātrumposmi pieredzējuši jau arī pirmās izstāšnās. Tā ralliju vairs neturpina viens no sacensību favorītiem un Rally Liepāja līderis pēc SS1 Sporta bārs Optibet Braiens Bufjērs/Havjērs Panseri (Citroen DS3 RRC), kuri bija spiesti izstāties tehniska defekta dēļ (kā ziņo aculiecinieki, franču autosportists nedaudz izbraucis no ātrumposma un sasitis automašīnas radiatoru). Neveiksmīgs pirmais ātrumposms izvērtās pagājušā gada Rally Liepāja Production cup uzvarētājam Vitautam Švedam (Mitsubishi Lancer Evo X) – viņš bija spiests izstāties pusass defekta dēļ.

 

Braucēju komentāri:

Esapeka Lapi: "Braucu maksimāli ātri, uz riska robežas. Ceļi šeit ir nedaudz līdzīgi kā Somijā, bija ļoti jautri.”

Kreigs Brīns: „Šie bija sarežģītākie apstākļi, kādus esmu pieredzējis – ļoti grūti noturēt automašīnu trajektorijā, un lielā ātrumā bija nedaudz bailīgi. Vietām ir arī ļoti dziļš sniegs.”

Zeps Vīgands: „Bija ļoti grūti un brīžiem pilnībā zaudēju kontroli pār mašīnu. Trase nebija tīra, jo daudzas mašīnas pirms manis nebija spējušas noturēties uz ceļa.”

 

Dienas turpinājumā, sportistiem jāveic vēl četri ātrumposmi, kuru kopējais garums sasniedz 95,25km.