ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Aktuāli
Rally Liepāja favorīti priekšroku dod zemākai starta pozīcijai
31.01.2014

Šodien, ar 4,19km garu kvalifikācijas posmu prioritātes braucējiem, sākās FIA Eiropas rallija čempionāta otrais posms Rally Liepājā. Vēlāk notikušajā preses konferencē, pirmo starta pozīciju izvēlējas franči Roberts Konsani/ Vinsents Landē (Peugeot 207 S2000), kas šodien uzrādīja 13. ātrāko laiku. Kvalifikācijas posma uzvarētāji, vācieši Zeps Vīgands/ Franks Kristians (Škoda Fabia S2000) startēs septītie.

- (Viesturs Lācis, www.go4speed.lv)

Starta pozīcijas sportisti izvēlas atbilstoši kvalifikācijas posmā uzrādītā laika, un priekšroka pozīcijas izvēlē tiek dota ātrākajiem. Kvalifikācijas ātrumposmā otro ātrāko laiku uzrādīja īru sportisti Kreigs Brīns/ Alisters Skots Martins (Peugeot 207 S2000), kuri rīt startēs 14. „Rally Liepāja būs pirmais rallijs kopā ar Alisteru Skotu Martinu. Līdz šim kopā esam piedalījušies tikai testos, taču saprotamies labi. Mēs esam laba komanda un ceram uz lieliem panākumiem.”

Trešā ātrākā bija somu ekipāža Esapeka Lapi/ Janne Ferms (Škoda Fabia S2000), kas startēs desmitā. „Ceļi Liepājas pusē ir ļoti interesanti un konfigurācija ir līdzīga Somijas ātrumposmiem, līdz ar to zinu, kā pa tādiem braukt, un tā būs mana priekšrocība. Es gan nekad mūžā neesmu braucis ziemas rallijā, kurā nav sniega. Būs interesanti.”

Braiens Bufjērs (Citroen DS3 RRC S2000), kurš Pasaules rallija čempionāta (WRC) pirmajā posmā Montekarlo izcīnīja augsto 2.vietu, kvalifikācijā uzrādīja astoto ātrāko laiku, 3,19 sekundes zaudējot kvalifikācijas uzvarētājam, un rīt trasē dosies 16. „Ātrumposmi ir ļoti skaisti, un par rallija organizāciju līdz šim radies ļoti labs iespaids. Ja izdosies rallijā uzrādīt labus rezultātus, rallija organizatori būs labi pastrādājuši.”

- (Viesturs Lācis, www.go4speed.lv)

Ar Latvijas licenci startējošā krievu ekipāža Vasilijs Grjazins/ Dmitrijs Čumaks (Ford Fiesta S2000) uzrādīja ceturto ātrāko laiku un izvēlējās 17. starta pozīciju, bet poļu galvenā cerība Kajetans Kajetanovičs/ Jaroslavs Barans (Ford Fiesta R5) bija piektie ātrākie un rīt startēs no 15. pozīcijas. Ātrākais no latviešu braucējiem Jānis Vorobjovs (Mitsubishi Lancer Evo X R4) kvalifikācijā bija septītais ātrākais, un sestdien startēs no 12.vietas.

Rally Liepāja pirmā ātrumposma SS1 Sporta bārs OPTIBET 1 starts paredzēt sestdien, 1. februārī, plkst., 10:55 Kuldīgas pusē. Dienas laikā sportistiem jāveic seši ātrumposmi, tajā skaitā arī 32,03km garais SS6 Kuldīga 2, kas paredzēt dienas tumšajā laikā. Ātrumposma starts plkst. 17:30.