ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Aktuāli
Rally Liepāja skatītāja ceļvedis
28.01.2014

Tuvojoties vienam no šī gada lielākajiem autosporta notikumiem Latvijā, Rally Liepāja organizatori sagatavojuši īsu apkopojumu ar svarīgāko informāciju, kas rallija līdzjutējiem kalpos kā skatītāja ceļvedis.

- (Jānis Asaris, www.go4speed.lv)

Kas? Kur? Kad?

FIA Eiropas rallija čempionāta otrais posms Rally Liepāja šogad norisināsies no 31. janvāra līdz 2. februārim, Liepājas un Kuldīgas apkārtnē. Rallija laikā sportistiem būs jāveic 12 ātrumposmi, kuru kopējais garums sasniegs 240 kilometrus. Rally Liepāja laikā sāksies arī Latvijas rallija čempionāta jaunā sezona, un divu sacensību dienu laikā autosportistiem būs jāpiedalās pirmajos divus čempionāta posmos.

Spēcīgs dalībnieku sastāvs

Sacensībām pieteikušās 57 ekipāžas, un pazīstamākais dalībnieks šogad būs francūzis Braiens Bufjē, kurš Pasaules rallija čempionāta (WRC) 2014. gada pirmajā posmā izcīnīja otro vietu. Par vienu no favorītiem uzskatāms īru sportists Kreigs Brīns, kurš šajās sacensībās pērn ierindojās otrajā vietā, zaudējot vien somam Jari Ketomā, kurš šogad rallijā nestartēs. Somijas autosporta godu šogad aizstāves Esapeka Lapi, kurš startē pagājušā gada čempionvienībā Škoda Motosport.

Junioru čempionāts

Rally Liepāja būs ERČ Junioru čempionāta pirmais posms. Šajā ieskaitē, kur sportisti startēs ar priekšpiedziņas automašīnām, gaidāma tikpat sīva cīņa par uzvaru. Ar pirmo numuru šajā ieskaitē izlikts Čehijas nacionālās komandas braucējs Jans Černijs, kuram nāksies sīvi spēkoties ar somu Risto Immonenu, francūzi Stefanu Lefevru, norvēģi Stīvu Roklendu un citiem, kopumā 15 braucējiem. ERČ Junioru čempionāta ieskaitē nestartēs, taču ļoti sīvu konkurenci izrādīs arī LMT Autosporta akadēmijas braucēji – pagājušā gada Latvijas rallija čempions R2 klasē Ralfs Sirmacis, kā arī Kristaps Feldmanis.

- (Aigars Tīdmanis, www.go4speed.lv)

Rallija kartes

Rally Liepāja ātrumposmu kartes ir pieejamas žurnāla TopGear Latvija februāra numurā – ērtā, līdzi paņemamā bukletā rallija skatītājiem pieejami gan skatpunktu apraksti, gan GPS koordinātas, gan cita lietderīga informācija.

Rallija radio

Sacensību laikā, visas Latvijas teritorijā par trasē notiekošo operatīvi informēs oficiālais rallija radio Star FM. Rallija radio varēsiet uzzināt gan rezultātus, gan sportistu intervijas no ātrumposmiem, gan arī ekspertu komentārus radio studijā. Tāpat rallija radio dzirdēsiet visu oficiālo informāciju no Rallija centra, par kādām izmaiņām rallija norisē.

Rallijs apskati televīzijā

Visus rallija notikumus filmēs un katras rallija dienas noslēgumā apskatus translēs sporta kanāls Eurosport. Plānots, ka katras dienas apskats būs skatāms ap īsi pēc pusnakts. Latvijas teritorijā, šos raidījumus retranslēs arī kanāls TV6, skatītājus lūdzam sekot līdzi televīzijas kanālu programmai.

Rezultāti un jaunumi

Skatītāji Rally Liepāja rezultātiem ērti var sekot līdzi Latvijas rallija čempionāta oficiālajā mājaslapā www.autorally.lv, kas pielāgota arī mobilajām ierīcēm. Rezultāti un braucēju komentāri būs pieejami arī Eiropas rallija čempionāta mājaslapā www.fiaerc.com,. Ja vēlaties izmantot mobilo aplikāciju, tad aicinām meklēt ERC Rally, kas ir oficiālā ERČ  izstrādāta programmatūra, kurā apskatāmi visi sacensību rezultāti. Par visiem jaunumiem uzzināsiet arī Rally Liepāja oficiālajā interneta mājaslapā www.lvrally.com un Twitter kontā @LVRally.

Dalībnieku GPS izsekošana

Rallija interesentiem būs iespēja sekot līdzi katras sporta automašīnas atrašanās vietai trasē. Šādu iespēju nodrošina katrā sporta mašīnā ir ievietots GPS raidītājs, kas prioritāri tiek izmantots, lai Rallija centra personāls varētu neklātienē, bet precīzi sekot līdzi notikumiem ātrumposmos. Rally Liepāja laikā šis signāls būs publiski pieejams, un arī skatītāji varēs precīzi redzēt, kurā vietā atrodas viņu favorīti. GPS izsekošanas karte būs atrodama Rally Liepāja mājaslapā.

- (Jānis Asaris, www.go4speed.lv)

Optibet Winter Cup hokeja turnīrs

Sestdien, 1. februārī pie ātrumposma SS 1/4 Sporta bārs OPTIBET norisināsies hokeja turnīrs Optibet Winter Cup. Visas spēles notiks uz aizsaluša dīķa ātrumposma malā, kas sanākušajiem skatītajiem ļaus vienlaikus vērot gan ralliju, gan hokeja spēli. Plānots, ka turnīrā piedalīsies septiņas komandas, tajā skaitā arī komanda, kas sapulcināta no rallija braucējiem un sestdien, tas sāksies plkst. 10:30. Turnīra izspēles pārtraukumos, skatītājiem būs iespēja arī pašiem atsvaidzināt slidošanas iemaņas, jo būs pieejama slidu noma.

Zivju diena

Ja rallija notikumi interesē mazāk, sestdien, Liepājas promenādē notiks pasākums bērniem un ģimenēm Zivju dienu, kura apmeklētājs varēs bez maksas nobaudīt Liepājas Valsts tehnikuma pavāru gatavotu laša zupu un iegādāties zivis, kūpinātus gaļas izstrādājumus, un citus gardumus, kurus baudīt plaša kultūras programmas pavadībā.

Skatītāju drošība

Rally Liepāja rīkotāji, kopā ar drošības partneri LDz Cargo, aicina skatītājus būt piesardzīgiem pašiem un ievērot arī drošības darbinieku norādījumus. Aicinām pieredzējušos rallija līdzjutējus palīdzēt nodrošināt kārtību ātrumposmos – esi atbildīgi par līdzcilvēkiem un skatītājiem, kuri ralliju, iespējams, apmeklē pirmo reizi. Informācija par vietām, kurās trases malā nedrīkst atrasties, apskatāma arī uz rallija ieejas biļetēm. Dzirdi! Redzi! Dzīvo!