ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Aktuāli
Jautājumi un atbildes: Vasīlijs Grjazins
28.01.2014

Vai izjūti pozitīvu uztraukumu un ko Tev nozīmē starts Rally Liepāja, kas Tev tehniski ir ERČ ‘māju’ posms?
“Es ļoti priecājos, ka varēšu startēt Latvijā. Tā kā šīs sacīkstes norisināsies mājās, manuprāt, es varu pacīnīties par vietu pirmajā piecniekā.”

Kā Tu gatavosies sacīkstēm?
“Mums būs divas dienas izmēģināšanai, kuru laikā vēlamies noskaidrot veiksmīgus iestatījumus un apgūt kaut ko jaunu. Gribēju gan vairāk laika pavadīt, izmēģinot trasi, tomēr Latvijā uzsniga tikai pirms pāris dienām un man joprojām turpinās arī sesija universitātē.”

Ar kādām grūtībām Tev nākas saskarties ledus un sniega ātrumposmos?
“Pagājušajā gadā sniega ātrumposmos man veicās labi, un šogad es centīšos savus rezultātus uzlabot. Ceru, ka šogad šie ātrumposmi nebūs tik ātri, cik pagājušajā gadā, jo manas Ford Fiesta S2000 maksimālais ātrums nav tāds pats kā Mitsubishi Lancer Evolution IX R4, ar ko es braucu pagājušajā gadā.”

Vai vari atklāt, kā Tu sagatavo savu automašīnu ledus un sniega ātrumposmam un cik svarīga ir pareizo riepu izvēle?
“Zinu, ka šoreiz būs vieglāk izvēlēties riepas, nekā tas bija Austrijā, kur saķere bija ļoti mainīga. Vissvarīgākais ir atrast labu atsperojuma komplektāciju. No Rally Sweden mums ir saglabājies labs risinājums, bet gaidāmajās pārbaudēs mēģināsim atrast vēl labāku.”

Kāds ir Tavs mērķis Rally Liepāja un kāda būs Tava izvēlētā stratēģija?
“Es mēģināšu izspiest visu no savas automašīnas un braukt maksimāli labi.” 

Kuri, Tavuprāt, būs Tavi lielākie konkurenti?
“Šajā rallijā piedalīsies daudz ātru braucēju, tāpēc vienu konkrētu es nevarēšu nosaukt. Manuprāt, šīs būs ļoti interesantas sacīkstes.”

Kāpēc Tu brauc zem Latvijas karoga, ja esi dzimis un audzis Krievijā?
“Šo jautājumu man uzdod visi. Esmu krievs un dzīvoju Krievijā, bet man ir Latvijas sacīkšu braucēja licence. Tāpēc uz manas automašīnas ir Latvijas karogs. Latvijā es sāku trenēties, šeit es ieguvu savu pirmo licenci un šeit es arī piedalījos savās pirmajās rallija sacīkstēs.”

Avots: www.fiaerc.com