ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Aktuāli
Deviņi iemesli, kāpēc Rally Liepāja nedrīkst laist garām
22.01.2014

Kamēr līdz FIA Eiropas rallija čempionāta sniega un ledus posmam Latvijā atlikušas mazāk kā 9 dienas, tāpēc mēs Jums piedāvājam 9 iemeslus, kāpēc Rally Liepāja ir obligāti apmeklējamo pasākumu sarakstā.

 - (Aigars Tīdmanis, www.go4speed.lv)

1: ERČ Junioru čempionāta pirmais posms

Rally Liepāja ir ne tikai FIA Eiropas rallija čempionāta otrais posms, bet tā laikā norisināsies arī FIA ERČ Junioru čempionāta pirmais posms, pulcējot 15 jaunos autobraucējus, kas startēs ar R2 klases automašīnām.

2: Graužam ledu!

Rally Liepāja būs otrais sniega un ledus rallijs jaunizveidotajā ERČ Ledus Meistara ieskaitē, kas paredzēta, lai noskaidrotu 2014. gada ātrākās ekipāžas tieši ar sniegu un ledu klātos ātrumposmos.

3: RRC rādīs zobus

2013. gadā, kad pilnvērtīgs ERČ posms Latvijā notika pirmo reizi, uzvarēja soms Jari Ketomā (Jari Ketomaa) ar jaudīgo Ford Fiesta RRC klases automašīnu, bet šīgada Rally Liepāja ar RRC automašīnu startēs francūzis Braiens Bufjē (Bryan Bouffier), kurš dalībai savās pirmajās sacīkstēs Latvijā pieteicis Citroën DS3 RRC.

4: Karsta nakts

Lai gan lielākā daļa ātrumposmu notiks diennakts gaišajā laikā, pirmās dienas pēdējo ātrumposmu ekipāžas veiks tumsā. Turklāt tas nebūs no vieglajiem, jo būs 32,03 kilometrus garš.

5: Veiksmīgā starta pozīcija

Līdzīgi kā visos ERČ 2014. gada posmos, arī Liepājā visiem FIA un ERČ Prioritātes autosportistiem būs jāveic kvalifikācijas braucieni starta pozīcijas noteikšanai. 4,19 kilometru garais kvalifikācijas brauciens norisināsies piektdien, 31. janvārī, plkst. 14.45.

6: Ceļi kā ziemas pasakā

Rally Liepāja ekipāžām būs jāpierāda savas braukšanas spējas Liepājas un Kuldīgas apkārtnes ceļos un neceļos. Nepalaidiet garām arī Eurosport kanāla translācijas!

7: Skaļi un atpazīstami vārdi

ERČ Liepājas posmā pieteikušies vairāki rallija pasaulē pazīstami piloti, turklāt šogad Rally Liepāja organizatori ir spējuši ievērojami palielināt dalībnieku skaitu! 56 pilotu vidū ir gan ŠKODA MOTORSPORT nešķiramais pāris Esapeka Lapi (Esapekka Lappi) un Seps Vīgands (Sepp Wiegand), gan Peugeot Rally Academy pārstāvis Kreigs Brīns (Craig Breen), gan vietējā zvaigzne Vasīlijs Grjazins (Vasily Gryazin) un vairākkārtējais Polijas čempions Kajetans Kajetanovičs (Kajetan Kajetanowicz).

8: Kāds tēvs, tāds dēls ERČ

Rumāniju Latvijā jau otrreiz pārstāvēs Napoca Rally Academy ekipāžas — tēvs un dēls Marko un Simone Tempestini (Marco Tempestini, Simone Tempestini).

9: Čehi draudzīgi ieņem Latviju

Savu dalību Rally Liepāja pieteikuši vismaz septiņi Čehijas braucēji, t. sk. Jaromirs Tarabus (Jaromír Tarabus), kā arī ERČ medaļnieks Antoņins Tlustaks (Antonín Tlusťák).

 - Avots: www.fiaerc.com