ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Aktuāli
Jautājumi un atbildes: Braiens Bufjē
21.01.2014

FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) vicečempions un Pasaules rallija čempionāta posma Rallye Monte Carlo otrās vietas ieguvējs Braiens Bufjē šā mēneša beigās iegriezīsies Latvijā, kur notiekošajā Rally Liepāja startēs ar PH Sport Citroën DS3 RRC automašīnu.

 - Bryan Bouffier (www.ewrc.cz)

J: Vispirms parunāsim par Montekarlo ralliju un tavu fantastisko finišu otrajā vietā. Kā Tu šobrīd jūties?

Man tā bija lieliska cīņa ar labāko komandu pasaulē – Volkswagen – un labāko autobraucēju – Sebastjenu Ožjēru. Es nevaru teikt, ka tas ir apbrīnojami, taču tas noteikti ir fantastisks rezultāts, jo vienmēr ir grūti samazināt tēriņus, bet dalība Montekarlo nozīmē iztērēt lielu naudu. Šādas sacensības ir sarežģīts rallijs, kurā bieži mainās kontrole, tādēļ būt otrajam ir ļoti labi.

J: Malkolms Vilsons, kura komanda M-Sport apkalpoja Tavu Ford Fiesta RS WRC, izteica apbrīnu par Tavu sniegumu. Ko tas nozīmē Tev?

Ja es uzticos automašīnai, es varu būt ļoti ātrs, un tieši tā notika vairākos posmos. Tā bija lieliska cīņa, un bija jauki sadarboties ar M-Sport, jo iespējas sadarboties ar tik lielu komandu man nav tik bieži. Visgrūtākais bija saprast angļu akcentu! Taču sadarbība bija ļoti laba jau no paša sākuma, un es jutos ļoti labi.

J: Tev padomā ir aizraujoši plāni saistībā ar ERČ. Ko Tuvari mums pastāstīt?

Es pēc divām nedēļām piedalīšos ERČ otrajā posmā Latvijā.

J: ERČ līdzjutēji par to ārkārtīgi priecāsies. Kā Tu izlēmi piedalīties Rally Liepāja?

Jautājums ir, kādēļ gan ne? Būtu bijis labāk doties arī uz pirmo posmu Austrijā, taču tas nebija iespējams. Man tas ir lielisks izaicinājums, un man vēlreiz būs iespēja braukt ar labu automašīnu, kā arī tā būs pirmā reize, kad es braukšu tikai pa sniegu, tā kā es esmu pārliecināts, ka tas būs aizraujoši.

J: Vai šīs būs vienreizējs gadījums vai arī Tu plāno piedalīties arī citos ERČ posmos tāpat kā pērn, kad Tu finišēji otrajā vietā uzreiz aiz Jana Kopecka?

Pagaidām tas ir tikai viens brauciens, bet tad jau manīs. Cerams, ka mums izdosies sasniegt labu rezultātu, un tad jau redzēsim, vai tas palīdzēs iesaistīties arī citos rallijos.

J: Kādu rezultātu tu vari sasniegt un kas būs tas, ko tu darīsi pirmo reizi, braucot sacensībās ar Citroën DS3 RRC?

Es nezinu, es tiešām nezinu. Es esmu braucis ar DS3 WRC jau iepriekš un, ja tu esi nobriedis sacensībām, tad pie automašīnas pierodi ātri. Es zinu, ka tā ir laba automašīna ar labu dzinēju.

J: Tu uzsāksi posmu kā viens no favorītiem uz uzvaru. Vai Tu tam piekrīti?

Ceru, ka jā, tas būtu jauki. Taču tā būs pirmā reize, kad braukšu pa sniegu, tāpēc es nezinu, kā tas būs un vai es būšu vai nebūšu ātrs. Tas man būs vēl viens pārbaudījums.

- Autors, www.fiaerc.com