ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Aktuāli
Braiens Bufjē: No Montekarlo uz Liepāju
18.01.2014

Rally Liepāja dalību pieteicis franču autosportists Braiens Bufjē, kurš Latvijā startēs ar savu ilglaicīgo stūrmani Havjēru Panseri. Ekipāžas rīcībā būs FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) noteikumiem atbilstoša Citroën DS3 RRC automašīna.

 - Bryan Bouffier, Rally Monte Carlo 2012 (www.ewrc.cz)

Pieredzējušā francūža rallija karjera sākās 1999. gadā, bet pirmie nozīmīgie panākumi ārpus dzimtenes sasniegti 2006. gadā, kad viņš uzvarēja ERČ Francijas posmā un Eiropas čempionāta kopvērtējumā ieguva piekto vietu. Karjeras tupinājumā, Bufjē izcīnīja trīs Polijas čempiona titulus (2007., 2008. un 2009.), kā arī 2010. gada Francijas čempionāta uzvarētāja titulu.

2011. gadā viņš guva vispārēju atzinību, uzvarot Intercontinental Rally Challenge seriāla ietvaros notikušo Rallye Monte Carlo. 2012. gadā Bufjē startēja pārsvarā Francijā notiekošajos rallijos, un vizītes ārpus dzimtenes bija retas, tomēr jau 2013. gadā Bufjē karjera ieguva plašāku ģeogrāfiju. Sportists startēja četros Pasaules rallija čempionāta (WRC) posmos, kā arī sešos ERČ posmos. Eiropas rallija čempionāta kopvērtējumā autosportists izcīnīja augsto 2. vietu, zaudējot vien pārliecinošajam sezonas līderim Janam Kopeckim no ŠKODA MOTORSPORT.

2014. gadu Bufjē sācis ar startu WRC posmā Monako, kurā sportists startē ar Ford Fiesta RS WRC automašīnu. Lai gan rallijs vēl turpinās, jau šobrīd var teikt, ka Bufjē ieguvis ļoti labu tempu, jo trīs ātrumposmus līdz rallija beigām viņš ierindojas otrajā vietā.