ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Aktuāli
Latvijā vēl trīs gadus tiks rīkots FIA Eiropas rallija čempionāta posms
16.10.2013

Latvija turpmākos trīs gadus uzņems FIA Eiropas rallija čempionātu, tā paredz vienošanās starp čempionāta rīkotāju Eurosport Events un rallija organizatoru RA EVENTS. FIA Eiropas rallija čempionāta 2014. gada sezonas kalendārā Latvijai paredzēts otrais posms – Rally Liepāja, kas no 31. janvāra līdz 2. februārim norisināsies Liepājas un Kuldīgas apkārtnē.

Foto: Jānis Asaris

2013. gada februārī Latvijai bija unikāla iespēja uzņemt FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) posmu, kas pārņēmis stafeti no Intercontinental Rally Challenge un kļuvis par prestižu sacensību seriālu ar plašu publicitāti un spēcīgu sportisko sastāvu. Pēc veiksmīgi sarīkotā Rally Liepāja-Ventspils, par kura organizatorisko kvalitāti no ievērojamām autosporta personībām saņemtas pozitīvas atsauksmes, uzņēmumam RA EVENTS tika piedāvāts nākamos trīs gadus – līdz 2016. gada sezonai – turpināt rīkot ERČ posmu Latvijā. Šādu iespēju novērtējusi arī Latvijas valsts, kas turpmākajiem trim gadiem piešķīrusi finansējumu ERČ rīkotāju noteiktās dalības maksas (licences) segšanai.

„Esmu gandarīts, ka gada sākumā ieguldītais darbs, organizējot Rally Liepāja-Ventspils, ir bijis rezultatīvs un šodien varu paziņot, ka arī nākamos trīs gadus mēs Latvijā rīkosim čempionāta posmu vienam no ievērojamākajiem rallija seriāliem pasaulē. Eurosport Events un mēs augsti novērtējam valsts un pašvaldību atbalstu, tomēr turpinām darbu pie sadarbības partneru piesaistes, bez kuru palīdzības šāda mēroga sacensības nav iedomājamas,” stāsta Rally Liepāja rīkotājs Raimonds Strokšs. „Autosportistu cīņas nākamgad norisināsies Liepājas un Kuldīgas apkārtnē, un Rally Liepāja maršrutā esam ieplānojuši gan klasiskus ātrumposmus, gan pilnīgi jaunus ceļus.”

Foto: Jānis Asaris

Plānots, ka ERČ 2014. gada sezonā būs 12 posmi, un tā tiks dalīta divās daļās - pirmie un pēdējie seši posmi, čempionāta kopvērtējumā skaitot četrus labākos rezultātus no katras daļas. Čempionāta pirmais posms Jänner Rallye no 3. līdz 5. janvārim norisināsies Austrijā, kam sekos Rally Liepāja no 31. janvāra līdz 2. februārim. Pēc posma Latvijā, 2014. gada sezonas čempionātā plānots vēl viens ziemas posms, kas kopā ar pirmajiem diviem sezonas rallijiem tiks iekļauti atsevišķā Ziemas Kausa izcīņā (Winter Challenge).

„Esmu priecīgs, ka esam vienojušies par trīs gadu sadarbību un ka Latvija turpinās būt daļa no FIA Eiropas rallija čempionāta. Rally Liepāja rīkotājiem tas dod nepieciešamo stabilitāti un laiku, lai izveidotu nozīmīgas sacensības. Fakts, ka šis rallijs ir ideāli piemērots ziemas posma norisei, apvienojumā ar rīkotāju profesionalitāti un entuziasmu turpmāko trīs gadu laikā ļauj sagaidīt, ka rallijs kļūs par unikālu notikumu. Man par to nav ne mazāko šaubu," Eurosport Events Motorsporta attīstības direktors Fransuā Ribeiro.

„Liepājai ir senas autosporta tradīcijas jau no 1965. gada un varam būt lepni, ka jau otro gadu pēc kārtas savā pilsētā varam uzņemt Eiropas rallija čempionāta posmu. Pilsētai, tas, protams, būs liels izaicinājums uzņemt pasaules līmeņa autobraucējus, taču tāpat tas nenoliedzami būs arī nenovērtējams ieguvums, jo ne tikai atvedīs uz Liepāju autosporta entuziastus, bet arī dos iespēju pilsētas vārdam kanāla Eurosport translācijas izskanēt visā pasaulē. Mūsu līdzšinējā pieredze apliecina, ka protam un varam Liepājā sarīkot pasaules līmeņa autorallija svētkus gan dalībniekiem, gan skatītājiem, tāpēc ceru, ka arī nākamgad plānotais Eiropas čempionāta posms Rally Liepāja būs vēl viens pakāpiens tuvāk tam, lai kādudien Liepājā varētu notikt jau Pasaules čempionāts autorallijā. Lai Liepāja kļūst par tādu pat rallija galvaspilsētu, kāda ir Somijas pilsēta Jyvaskyla, kas čempionāta laikā kļūst par pasaules motosporta Meku, kurā saplūst autosporta dalībnieki un līdzjutēji no visām pasaules malām,” Uldis Sesks, Liepājas domes priekšsēdētājs.

 Foto: Aigars Tīdmanis

Rally Liepāja laikā tiks noskaidroti ne vien ERČ sezonas otrā posma, bet arī Latvijas rallija čempionāta (LRČ) 2014. gada sezonas pirmo divu posmu uzvarētāji. Rallija provizoriskā maršruta karte paredz, ka aptuveni 236 km garās sacensības Liepājas un Kuldīgas pusē sāksies piektdienas pēcpusdienā, kad autosportistiem būs jāveic pirmie četri ātrumposmi. Sestdien paredzēti pieci ātrumposmi, pēc kuru veikšanas, tiks noskaidroti LRČ pirmā posma uzvarētāji. Savukārt svētdien, rallija trešajā dienā, paredzēti Rally Liepāja pieci noslēdzošie ātrumposmi, pēc kuriem sekos gan Eiropas, gan Latvijas rallija čempionātu otro posmu uzvarētāju apbalvošana.